ترخیص کاری پرویزخان خسروی

امتیازات بازارچه مرزی پرویزخان

 

1- بازارچه مرزی پرویزخان طبق آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز سازمان توسعه تجارت در بین 57 بازارچه مرزی ایران بزرگترین و پرحجم ترین صادرکننده کالا به عراق (شمال و جنوب آن) و ارزآورترین بازارچه ایران می باشد با صادرات سالیانه بیش از 3 میلیارد دلار و بعد از بندرعباس بزرگترین گمرک صادراتی ایران است و 48% کل صادرات ایران به عراق از طریق بازارچه پرویزخان انجام می گیرد. (طبق آمار هر دو وزرارتخانه و سازمان مذکوردر سال 1392).

2-بازارچه مرزی پرویزخان درخاک ایران ودر نقطه صفرمرزی قرار دارد.

3- دارای گمرک رسمی است.

4- انجام ترانزیت برای انواع کالا ،اعم از نفتی و غیر نفتی در آن انجام می گیرد.

5- توان تخلیه و بارگیری و ترخیص انواع کالاهای صادراتی غیرنفتی روزانه و در شرایط عادی هشتصد کامیون در روز انجام می پذیرد.

6- در شرایط عادی، روزانه حدوداً ترانزیت یک هشتصد تا هزاردستگاه تریلر مواد سوختی و نفتی در آن انجام می گیرد.

7- تجار عراقی می توانند هر روز وارد بازارچه پرویزخان که در خاک ایران قرار دارد بشوند ونیز کامیونهای عراقی برای بارگیری کالاوارد بازارچه پرویزخان میشوند(اما برعکس در مرز خسروی کامیونهای عراقی وارد خاک ایران نمیشوند و این کامیونهای ایرانی هستند که در حدود 80% درصد آنها بار خود را درگمرک منذریة درخاک عراق خالی میکنند ومابقی 20%کامیونهای ایرانی بارهای خود را بر روی سیم نقطه صفر مرزی ،و برروی کامیونهای عراقی تخلیه میکنند.

8- بازارچه پرویزخان بر روی بزرگراه کربلا(بزرگراه تهران- خسروی) در شهر قصرشیرین قرار دارد که مسیری هموار، راحت و بسیار ایمن است و عبور و مرور کامیونهای سنگین با بار تجاری در آن بسیار روان  و آسان انجام می پذیرد.

9- از نظر کرایه حمل بار ارزانترین مسیر برای صادرات کالا به شمال عراق، بغداد و میانه عراق ، مرزپرویزخان ومرزخسروی می باشند.

10- کامیونهای حامل بارهای تجاری که به بازارچه پرویزخان وارد می شوند، نیمی از آن به کردستان عراق و نیمی دیگر به بغداد و سایر شهرهای جنوبی عراق صادر می شوند.

11- برای اقلیم کردستان عراق، بازارچه پرویزخان هموزن و همترازگمرک ابراهیم خلیل در مرز ترکیه و کردستان عراق میباشد (اسم بازارچه پرویزخان یک اسم مشترک بین ایرانیها و عراقیهاست، یعنی هم ما ایرانیها به آن بازارچه پرویزخان می گوییم هم عراقیها به گمرک خودشان در آنسوی مرز گمرک پرویزخان می گویند در حالی که در مرز خسروی ما به گمرک خودمان گمرک خسروی می گوییم ولی عراقیها به گمرک خودشان گمرک منذریه می گویند).

12- بخاطر عظمت و بزرگی بازارچه پرویزخان و امکانات بزرگی که برای ترخیص و صدور کالا در آن وجود دارد، ترخیص و صدور آن سریع و فوری انجام می گیرد.( حداکثر ظرف چند ساعت).

13- از نظر ارتباط تلفن و اینترنت دارای وضعیت بسیار خوبی می باشد و بازارچه علاوه بر فاصله سه کیلومتری با شهر قصرشیرین، به تنهایی دارای دو دستگاه آنتن بزرگ همراه اول و ایرانسل می باشد.

14- فاصله آن با شهر قصرشیرین تنها سه کیلومتر می باشد بطوریکه تاکسی ها ، بین شهر قصرشیرین و بازارچه پرویزخان در تردد هستند.

15- دارای پایانه مسافرت خارجی بسیار بزرگ و مدرنی می باشد که در سال 1393 با حضور وزیرراه و ترابری به بهره برداری رسید.

16- دارای بخش ادارة گذرنامه برای مسافرت خارجی متقابل مردم ایران و اقلیم کردستان عراق می باشد.

17- تجارت چمدانی و به اصطلاح کوله بری تا سقف بار مجاز تجارت چمدانی در آن انجام میگیرد(البته همیشه در مقاطعی تجارت چمدانی برای زمان معینی قطع و وصل میشود).

 

پایان

ترخیص کالای پرویزخان خسروی www.maleki-trading.com